Voor de eerste ZLU vlucht vanuit Pau werden 20 duiven ingekorfd in één van de meest noordelijke inkorfstations PV Flevoland op het voormalig eiland Urk. De duiven werden vrijdagmorgen al vroeg gelost om kwart voor zeven en met een stevige zuidwestenwind.
Dezelfde vrijdag viel om 19.51 uur de 2-jarige doffer de NL 10-4226016 op de plank bij Frans en Louw van den Berg uit Urk op 1128 kilometer en hun felbegeerde eerste tophonderd notering bij de ZLU was een feit. De 016, vanaf nu De Pau haalde een snelheid van 1435 meter en werd daarmee 82e ZLU op 2651 duiven, verder 3e in de nieuwe fondclub Fiante van 176 duiven en 21e in de Fondunie 2000 van 511 duiven. De vader van de 016 is de broer van hun Perpignanduif en heeft veel bloed van duiven van hun Limburgse sportvrienden Colla Alberts en Hein Brassé. De moeder van hun 016 is ingeteeld naar de Rode Brive van Klaas en Pieter Woord uit Urk en de Bonte Barcelona van de bekende Georges Carteus. Het is een hele mooie overwinning geworden voor de zeer ambitieuze combinatie vader Frans en zoon, zakenman en voorzitter PV Flevoland Louw van den Berg. Frans en Louw ontvingen een mooi boeket bloemen geschonken door de firma Extra Verte uit Urk. Frans en Louw van harte proficiat.
Herman Brinkman uit Tuk constateerde op 1156 kilometer zijn 08-621 om 20.39 uur en scoorde behalve de tweede plaats bij PV Flevoland een 205e ZLU, een 49e ZLU duivinnen, 14e Fiante etc. Een mooie prestatie van Herman wiens duiven bij heel veel liefhebbers zowel op de middag- als op de ochtendlossingen nationaal top presteren. Herman won een overheerlijke zalmzijde geschonken door www.rodevis.nl
Natuurlijk ontbrak Gerard Baarda uit Pingjum niet in de uitslag van zijn favoriete vlucht op Pau. Na een 5e ZLU op Pau in 2007 werd nu op 1169 kilometer om 20.50 uur geconstateerd. Zijn favoriete 5-jarige duivin de 462 scoorde daarmee een 212e ZLU, een 50e ZLU duivinnen, 16e Fiante etc. Gerard moest zijn volgende duiven met een zaklantaarn binnenloodsen want in het donker constateerde hij om 22.25 uur, 22.57 uur, 04.53 uur, 05.21 uur en om 05.54 uur zijn zesde duif op 8 duiven mee. Wat een doorzetters zijn deze duiven in het verre Pingjum en wat een mooie bevestiging van Gerard zijn reputatie op Pau.
Pau 2012 werd zodoende een hele snelle vlot verlopen vlucht waar in het ZLU inkorfcentrum op Urk drie topklasseringen vielen te noteren. Een heel mooi begin van het ZLU seizoen op Urk.